Куликів
Церква Св. Апостола Євангелиста Луки 1896
Церква на карті.  Фото 1. 07. 2010
Церква у цьому селі збудована у 1896 році, очевидно, замість попередньої дерев'яної. За формами дуже подібна до церкви у сусідній Волиці-Бариловій (можливо обидва храми збудовані одним майстром). Раніше мала назву Пр. Трійці. До 1939 р. її покровителем був землевласник з Сваринів Володислав Гедройць.

Святиня розташована біля житлової забудови на західній околиці села. Як видно, будівля хрестова у плані, триверха, на бетонному фундаменті. Вівтар з обдидвох сторін має прибудовані невеликі ризниці, бабинець від заходу - присінок. Бічний вхід є у стіні південного крила нави. Будівля оточена широким піддашшям. Її завершують три світлові восьмерики накриті банями з ліхтарями і маківками.

Оскільки село велике, його мешканці спромоглися на масштабний "євроремонт" церкви - усі стіни "запакували" пластиковою вагонкою різних кольорів, навіть карнизи даху і випусти вінців зрубу примудрилися оббити пластиком, вікна також замінили пластиковими - тільки двері святині залишилися дерев'яні. Правда, дивно, що дахи церкви покрили звичайною оцинкованою бляхою, а не сучасною металізованою.

Можливо, хтось з майстрів знав, що сонячне проміння відбиваючись від металізованої бляхи просто плавить стіни з пластику. На південний-схід від церкви знаходиться мурована стінового типу дзвіниця, на якій висів лише один дзвін.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор