Волиця-Барилова
Церква Різдва Пр. Богородиці 1904
Церква на карті.  Фото 17. 05. 2019, Роман Гарасим.
Маленьке тупікове село знову ж при межі з Волинською областю. Дерев'яну церкву видно по правій сороні на підході до Волиці-Барилової. Великих розмірів святиня (як для такого села) знаходиться біля вулиці. Зведена в 1904 році. Довга, хрестова у плані, триверха будівля, яку як і в сусідньому Барилові дочекалася зовнішнього ремонту.

До чималого вівтаря прибудовані ризниці, бабинець має невеликий присінок на три входи. Ще один вхід у церкву зроблений у північній стіні північного крила нави. Будівля по периметру оточена піддашшям, стіни церкви (крім восьмериків верхів) вертикально шальовані дошками з лиштвами. Завершення храму подібне як у Барилові - три світлові восьмерики (над навою, зрозуміло, більший) накриті банями з ліхтарями та маківками.

Різниця хіба у покритті: тут, очевидно, вирішили, що фінансово вигідніше перекрити верхи простою цинковою бляхою і зробити організований водовідвід, а в Барилові покрили металізованою. Ну і у Волиці-Бариловій стіни восьмериків вже у пластиковій вагонці, тільки карнизи у біло-синьо-жовтих барвах залишили оригінальними.

З ремонтом стін я не зовсім зрозумів ситуацію: практично усі стіни з південної сторони очистили від фарби. Що будуть з ними робити - не знаю. На південний-захід від храму стоїть велика дерев'яна триярусна дзвіниця, покриття дахів якої частково іржаве.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Після ремонту. Фото 17. 05. 2019, Роман Гарасим.
Під час ремонту. Фото 1. 07. 2010