Кугаїв
Церква Богоявлення Господнього 1693
Церква на карті.  Фото 28. 06. 2015, Олександр Бендерський.
Дивовижно, що церква в Кугаєві з 1693 року, яка стоїть при в'їзді у село і є пам'яткою архітектури національного значення, збереглася в оригінальному вигляді до наших днів. Нехай її сьогоднішній стан не зовсім добрий, але і так хочеться постояти і торкнутися до стін, які пахнуть часом. В інтер'єрі є написи, які свідчать, що церкву ремонтувала своїм коштом громада Кугаєва при священнику Горіновичу та провізорах Михайла і Василя Батогів у 1874 році.

Знову ж таки коштом сільської громади святиня відреставрована у 1985 р., помальована у 1989 р. Десь в цей час церкву хотіли перетворити на "музей народної вишивки".

Просто дитячих розмірів (10,0 м. х 7,5 м.) та висоти дерев`яна тризрубна церква має тільки прибудовану ризницю до північної стіни вівтаря. Причому її розмір навіть трохи більший за вівтар, що рідко буває. Церква накрита пірамідальними верхами, завершеними вузькими маківками.

Стіни надопасання пофарбовані цегляним кольором, підопасання - чистий зруб, який частково поточений короїдом. Навпроти головного входу стоїть висока триярусна дзвіниця, розміром 3,3 м. х 3,3 м., нижній ярус якої зі сторони церкви відкритий. Церква і дзвінниця справжня класика бойківської народної архітектури.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
1980-і роки. З "Памятники градо-строительства и архитектуры Украинской ССР. Том 3"
Вид на іконостас. Фото 2012 р., Денис Дідур.
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

Акварель Антіна Вариводи, 1930-і рр. з www.picasaweb.google.com/myronmycio.
До консервації.  Фото 21. 09. 2006
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор