Заверещиця
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1693
Церква на карті.   Фото 12.05.2007.
Фрагментарно збережений різьблений напис на надпоріжнику західних дверей свідчить про дату побудови (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "...ний храм цей року Б. 1693". Тепер церква не діюча.

Стоїть на рівній ділянці північної околиці села, між забудовою і лівим берегом річки. Тризрубна одноверха будівля, в якої зруб нави ширший за зруби вівтаря і бабинця. До церкви ведуть два входи - від заходу в бабинець і з півдня до нави. Церква оточена піддашшям на випустах вінців зрубів. Стіни підопасання шальовані вертикально дошками і лиштвами, надопасання - оббиті бляхою.

Віконечка в церкві дуже маленькі і розташовані тільки в південних стінах. Наву завершує четверик з одним заломом, вкритий пірамідальним наметовим верхом, який вінчає ліхтар з маківкою. Вівтар і бабинець вкриті трисхилими дахами. На південний-захід від церкви розташована велика деревяна двоярусна квадратова в плані дзвіниця вкрита пірамідальним верхом, яка в нижній частині має  захисний дах з дощок, т.зв. "фартух".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор