Лисятичі
Церква Різдва Христового 1874
Церква на карті.  Фото 20. 09. 2018, Микола Воєвода.
Існуюча церква в Лисятичах (Долішніх) постала у 1874 р., на місці попередньої деревяної. До другої світової війни перебувала під державним патронатом. Церквою користується громада УГКЦ.

Церква збереглася біля дороги до села Кути і забудови у східній частині Лисятич, біля цвинтаря. Це тризрубна на дерев`яних підвалинах безверха будівля, яка складається з гранчастого вівтаря і наближених до квадрату нави і бабинця орієнтованих по осі схід-захід. До вівтаря з півночі і півдня прибудовані ризниці. Широке піддашшя, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів при південній і західній стінах бабинця розривають двосхилі дашки над входами до церкви.

Усі стіни (крім північної ризниці) оббиті дерев`яною вагонкою. Гребінь чотирисхилого даху нави завершує великий восьмибічний ліхтар, вкритий низькою банькою. У його стінах були арочні прорізи прикриті жалюзями - це може свідчити, що конструкція використовувалася під дзвіницю. Під час зовнішнього ремонту в 2011 р.(?) стіни ліхтаря як і всі дахи та піддашшя церкви покрили блискучою бляхою.

На краю гребенів п'ятисхилого даху вівтаря і двосхилого причілкового бабинця влаштовані маківки. На південний захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна квадратова дзвіниця з підсябиттям у другому ярусі, вкрита наметовим дахом. Внизу по периметрі дзвіниці існує захисний дах. Дзвіниця дуже подібна до іншої дерев'яної, яка знаходиться біля мурованої церкви св. Миколи у Лисятичах.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
До ремонту.  Фото 24. 11. 2008