Тростянець
Церква Успіння Пр. Богородиці 1751
Церква на карті.  Фото 1. 09. 2008
За переказами церкву перенесли в село з Карпат. У 1910 році перебудували. Стояла зачинена від середини 1950-х рр. по 1989 рік. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на схилі, вище від нової мурованої церкви, на цвинтарі. Тризрубна одноверха. Центральний зруб нави завершує шоломова баня з ліхтарем та маківкою, поставлена на світловий восьмерик.

Зі сходу до нави прилягає вужчий зруб вівтаря, вкритий трисхилим дахом. До нього з півночі прибудована каплиця накрита двосхилим дахом. При західній стіні нави прилягає квадратовий в плані бабинець, також вкритий трисхилим дахом.

Церкву опоясує піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни підопасання складаються з відкритого зрубу, надопасання - вертикально шальовані дошками. На надпоріжнику дверей можна побачити частково замальовані фарбою написи старослов`янською мовою.

У даному випадку вказано рік і місяць будівництва, назву священика, який допомагав у будівництві та декілька імен майстрів (за перекладом В. Слободяна). На захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита наметовим верхом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор