Княгиничі
Церква Св. Пантелеймона 1876
Церква на карті.  Фото 14. 05. 2008
Дерев`яна церква розташована на східній околиці Княгинич. До речі, чи не вперше довелося побачити храм пофарбований у такий колір. За даними шематизму 1903 року теперішня церква збудована ще 1590 року, відновлювалася у 1800 році, а відреставрована у 1875 році, хоча інші джерела датують теперішню будівлю 1876 роком.

Серед зазначених дат, на стіні церкви, над її головним входом дивно виглядає дата "1666". Що вона означає - не відомо. У 1765 році парафія отримала привілей від дідича села Стефана Білогловського. З 1961 по 1989 рр. була зачиненою. Тризрубна будівля стоїть на бетонному фундаменті. З півночі до вівтаря прибудована ризниця, бабинець, ймовірно, під час реставрації у 1875 році розбудований у західному напрямі.

Зовнішні стіни покриті фарбованими листами ДВП. Оточена не широким піддашшям (крім західної стіни). Об`єм нави накритий пірамідальним верхом з маківкою. На схід і південний-схід від храму існує старий цвинтар. Дерев`яна одноярусна дзвіниця розташована близько церкви, на південний-захід від неї. Вище по схилу від старої святині збудували новий мурований храм, який потребує оздоблювальних робіт.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас.  Фото 2012 р., Андрій Маліцький, Інститут Геодезії, НУЛП.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор