Волиця-Керекешина
Церква Покрови Пр. Богородиці 1763 (1799)
Церква на карті.   Фото 4. 05. 2016, з www.ishchuk.net
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Давніша церква, також з дерева, невідомого року будови стояла на сільському цвинтарі. Як свідчать місцеві перекази, церква разом з парафіянами провалилася під землю на Великдень, перед освяченням пасок. Нову дерев'яну церкву одні джерела датують 1762 (або 1763) роком, інші - 1799 роком. Постала на новому місці, в селі (попередня була за селом). Невідомо коли її видовжили розбудовою. Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ московського патріархату.

Церкву побачите при головній дорозі в центрі села, на невеликій ділянці. Дуже довга, тридільна, приземистих форм святиня, виглядає ніби вкопаною в землю. Бабинець значно розбудували вздовж осі церкви. З півночі до гранчастого в плані вівтаря добудована ризниця (ймовірно, мурована). Верхи над бабинцем і вівтарем ще мають правильні пропорції, а ось форма верху над навою і його завершення величезним ліхтарем з маківкою, ймовірно, не є оригінальними. Цікаво, вдалося знайти інформацію, де місцеву церкву описують, як "Найкрасивіша на Старокостянтинівщині", яка "зачудовує своєю величчю...". Важко уявити, що мова про теперішні форми церкви.

Білий колір стін церкви сприймається досить не типово серед інших дерев'яних церков цього краю. Дзвіниця дерев'яна двоярусна, стоїть з північного сходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Веснянка
Волиця-Керекешина

Старокостянтинівський
район
___

Хмельницька
область
___

© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Вид з протилежного боку.  Фото 4. 05. 2016, з www.ishchuk.net