Кальне
Церква Св. Арх. Михайла 1820
Церква на карті.  Фото 21. 06. 2011
Церква у Кальному збудована у 1820 р. у центрі села, на пологому схилі, біля цвинтаря. Добре, що при заміні вхідних дверей до церкви залишили відкритим надпоріжник на якому вказана дата побудови храму: "Dnia 18 Juni 1820 A". Також зустрічається дата 1862 р. - очевидно, тоді ремонтували чи перебудовували церкву.

Підвалини тризрубної триверхої будівлі опираються на кам'яний фундамент. Вівтар орієнтований на схід. До нього від південної сторони прибудована ризниця. Очевидно, її поставили в час незалежності України. Церква має широке піддашя, що опирається на ступінчасті випусти вінців зрубу. Стіни під опасанням вертикально шальовані дошками, над ним - суцільно покриті бляхою.

Вівтар до рівня низу піддашя квадратовий у плані, вище переходить у п'ятибічний. На другому ярусі бабинця влаштовано емпору з аркадовою галереєю по периметру. Вхід до емпори, мабуть, з інтер'єру бабинця.  Нава завершена восьмериком на четверику (кожен має один залом), накрита низьким восьмибічним верхом з ліхтарем та маківкою.

Аналогічне накриття тільки трохи менших розмірів над вівтарем (опирається на восьмерик з двома заломами) та бабинцем (світловий восьмерик з одним заломом). На північ від святині знаходиться дерев'яна триярусна квадратова у плані дзвіниця, збудована у 1837 р., накрита шестибічним наметом з маківкою. Перший ярус оббитий дерев'яною вагонкою, решту - покриті бляхою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Ремонт церкви розпочато.  Фото 2012 р. з www.vk.com
Вигляд у 1930-х роках.  З "Українські деревляні церкви" М. Драган
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор