Лібохова (Максимівка)
Церква Покрови Пр. Богородиці 1820
Уже в 1628 році в селі під назвою Любохів (давня назва Лібухови) існувала парохіяльна церква. Нововиставлена 1703 року дерев'яна церква отримала привілей від дідича Теодора Терлецького Прокоповича. Згідно акту візитації 1761 року церква постала коло 1690 року. Інвентарі 1818 та 1820 року описують її як дуже давню, яка грозить заваленням, і зачинену згідно з розпорядженням циркулярної влади.

У 1820 році майстром Іваном Кречковським з Пацлава збудована теперішня тризрубна церква, про що свідчив напис латиною, на жаль, який тепер опинився під картоном, а в новому написі на ньому допущено помилку: "Та церква будована 1820 р. Будовав Кричевський Іван...". У 1874 році громада здійснила грунтовний ремонт церкви.

У 1962 році церква була зачинена радянською владою, але громада продовжувала дбати про неї. При ремонті 1974 року вирізали перехресний сволок, що стягував наву, оббили церкву в інтер'єрі картоном. На початку 1980-х років церкву вкрили бляхою по давнішому гонтовому покриттю. Після відкриття церкви для богослужінь у 1989 році провели ремонт.

"На захід від церкви стоїть низька дерев'яна одноярусна дзвіниця накрита пірамідальним дахом" - моє доповнення. Церква в Лібуховій належить до оригінальних церков бойківського будівництва і потребує фахової реставрації.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор