Грушів
Церква Св. Миколи 1715
Церква на карті.  Фото 4. 09. 2016, Юрій Клименко з www.uk.wikipedia.org.
Найдавніші згадки про місцеву церкву походять з 1578 р. Існуюча дерев`яна церква збудована у 1715 (1717) р. коштом дідича Розвадовського. В пізніші часи до бабинця прибудований присінок, а до вівтаря і нави з півночі невеликі приміщення.

У 1899 р. при західній стіні бабинця добудовані хори. В цьому ж році придбаний іконостас з різночасовими іконами. З 1950 по 1989 р. церква стояла зачиненою. В 2010-х роках святиню зовні відремонтували. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в почерговому користуванні громад УГКЦ і УПЦ КП.

Розташована на схилі західної околиці прикордонного села, недалеко забудови. Тризрубна одноверха видовжена в плані будівля на кам'яному фундаменті. Вівтар гранчастої форми прилягає зі сходу до ширшої квадратової нави, яка з заходу має вужчий бабинець з прибудованим рівношироким присінком. Нава з півночі має також рівношироку велику прибудову.

З півдня, сходу і півночі (при бабинці) стіни захищає піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни підопасання з відкритого зрубу, стіни прибудови шальовані вертикально дошками, присінку - дошками і лиштвами, стіни надопасання шальовані дошками "під ялинку". Низька баня з ліхтарем і маківкою вкриває світловий восьмерик нави.

Гребені п'ятисхилого даху вівтаря і трисхилого бабинця вінчають маленькі маківки. На захід від церкви знаходиться деревяна триярусна квадратова дзвіниця під наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.  Фото 2008 р., Я. Мазур з www.ua.sobieski.lubaczow.com.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
До ремонту.  Фото 2. 05. 2007.