Городище
Церква Успіння Пр. Богородиці 1924
Церква на карті.   Фото 2016 р., з www.neo7777vitaha.livejournal.com.
В Городищі Василиянським (стара назва села), колись існував монастир. Він виник, ймовірно, в XIV ст., а може й дещо скоріше, бо другий помяник походить з 1484 р. В XVII ст. згадується в селі жіночий василиянський монастир. У 1767 р. монастир прилучено до Христинопільського і монахів переведено туди.

Стара дерев'яна церква перетворена в парафіяльну. Вона простояла 279 літ. У 1869 р. за ігумена Ігната Кучинського збудували нову тризрубну одноверху дерев'яну церкву, мальовану, з невеликим іконостасом. Під час першої світової війни вона згоріла (у 1915 р.). На її місці у 1924 р. споруджено існуючу дерев'яну церкву-каплицю, яка стояла зачиненою у 1972-1989 рр. Зовні фарбована між 2010 і 2016 роками.

Маленьке Городище затиснуте між лівим берегом Західного Бугу і відвалами після видобутку вугілля та залізницею на Сокаль. Церковця розташована посередині села. Відразу впадає у вічі незвичний вигляд будівлі. Вона дводільна, підвалини опираються на цегляний підмурівок, вівтар гранчастої форми з обидвох сторін має прибудовані маленькі ризниці.

До нави (бабинця тут нема) від заходу прибудований рівноширокий присінок на два входи. Піддашшя, як бачите, відсутнє, гребінь даху над навою вінчає великий ліхтар з маківкою. Найцікавіше в церкві це - конструкція стін. Їх каркас є з дерев'яних брусів, між якими укладено цеглу (т. зв. "фахверкова конструкція"). Горизонтальне шалювання дошками верхньої частини стін нави та вівтаря, гадаю, має декоративну функцію. Стіни присінку повністю горизонтально оббиті дошками. На південний-захід від святині знаходиться сучасна мурована стінова дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Перед останнім оновленням.  Фото 10. 03. 2010.