Глушин
Церква Успіння Пр. Богородиці 1920
Церква на карті.   Фото 17.03.2010.
Маленька церковця збудована у 1920 р. Її розміри вказують на те, що на час її будівництва Глушин, на відміну від сусідніх сіл, був великим хутором. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться у центрі села, навпроти нової мурованої церкви Успіння (УПЦ КП). Деревяна церква складається з прямокутної нави, вужчого гранчастого вівтаря з прямокутною ризницею з півночі і вужчого присінку від заходу нави. У 1990-х рр. стіни будівлі були оббиті бляхою (або листами картону), сьогодні - оббиті пластиковою вагонкою, тільки вікна і двері з дерева. Гребінь даху нави завершує восьмибічний сліпий ліхтар, накритий маківкою дзвонястої форми.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор