Головецько (Бабина)
Церква Богоявлення Господнього 1898
Судячи з підтвердження короля Зигмунта ІІ Августа від 13 червня 1561 року дозволу самбірського старости на заснування другої церкви в Головецькому, то перша церква в селі постала незадовго після цього. Її засновником був Яків (Яцко) з Тур'я Вицівський Каганович. Про існування церкви в XVII ст. свідчить напис: "...до церкви Богоявлення Господнього Гурна Грозьова 1694".

У 1742 році збудували нову дерев'яну церкву. В акті візитації 1766 року візитатор відзначив, що "церква з дерева різаного в три верхи виведена, з тих з одним заломом, а два - з двома... Двері від заходу. Гірка (емпора) з дверима від заходу (на галереї), з двома вікнами. Дзвони у верху над бабинцем (емпорою)". За неперевіреними даними у 1796 році була збудована нова церква.

1898 року в селі звели нову дерев'яну церкву, проєкт якої розробив львівський архітектор Василь Нагірний. Про час її спорудження свідчить вирізьблена дата на надпоріжнику західних дверей "1898". На металевій таблиці вставленій в одвірок, сповіщає напис, що церква збудована за служіння о. Дмитра Марчака, фундатором був Василь Сегінь з Грозьової, завдяки добровільним пожертвам громадян.

Від 1961 по 1989 рік стояла зачиненою. Мешканці села не допустили перетворити її в склад і постійно доглядали. Відкрита для богослужінь у 1989 році. В інтер'єрі церкви стіни - відкритий немальований зруб, чотириярусний іконостас початку ХХ ст. На південний захід від церкви стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

Початок 2000-х років (?). Фото з "Cerkwie w Bieszczadach" Stanislaw Krycinski
І. Дума, 2011р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор