Годвишня
Церква Вознесення Господнього 1886
Церква на карті.   Фото 9.06.2007.
Стара церква походила з 1689 року. У 1886 р. (за шематизмами) на її місці зведено існуючу дерев`яну будівлю. А напис на карнизі східного причілку: "1885" свідчить, що церква збудована в 1885 році. Прикрашена і поблагословлена в 1888 р. У 1961-1989 рр. була зачинена і пограбована. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться в західній частині села, віддалено від забудови, на горі, серед цвинтара. Тризрубна, одноверха, в якої зруб нави трохи ширший за вівтар і бабинець. Цікаво, що конструкцію церкви залишили первісною, тобто не прибудовували ризницю чи присінок. Вхід до церкви у південній стіні нави.

Над дверима влаштували багатосхилий дашок, який розриває вузьке піддашшя, що опирається на фігурні випусти вінців зрубів. Стіни церкви шальовані вертикально дошками. Маківка з ліхтарем вінчає шоломову баню, яка поставлена на світловий восьмерик нави. Вівтар і бабинець вкриті двосхилими дахами.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор