Могиляни
Церква Різдва Пр. Богородиці 1886
Церква на карті.   Фото 25. 06. 2008.
Існуюча деревяна церква (перша в селі), збудована у 1886 році (є дані про 1880 чи 1888 рік) за пароха с. Нагірці о. Володимира Левицького. Про це нагадує вирізьблений напис на надпоріжнику південних дверей (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Дня 3 травня року 1886". Поблагословлена перемиським єпископом Іваном Ступницьким 11 жовтня 1887 року. Того ж року збудували дерев`яну дзвіницю (сьогодні не існує). Стояла зачиненою з 1961 по 1989 рр. Церква у користуванні громад УГКЦ і УАПЦ.

Дерев`яна церква розташовується у центрі села, біля цвинтаря. Тризрубна одноверха будівля. Традиційно складається з ширшої квадратової нави і вужчого гранчастого вівтаря з прямокутною ризницею з півночі та вужчого прямокутного бабинця з присінком при західній стіні. Піддашшя оперте на випусти вінців зрубів, перерване ризницею та присінком і двоколонним ганком, що підкреслює південний вхід в наву. Стіни церкви вертикально шальовані дошками.

Вищий зруб надопасання нави завершений великим світловим восьмериком, вкритим масивною шоломовою банею, увінчаною сліпим ліхтарем з маківкою. Гребені двосхилого даху бабинця і п'ятисхилого вівтаря, які сягають середини восьмерика, вінчають ліхтарі, аналогічні до ліхтаря бані. Такі самі ліхтарі завершують дахи над бабинцем і вівтарем. Замість старої дерев`яної двоярусної дзвіниці збудували муровану.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

З іншої сторони.  Фото Сергія Тиса з www.blog.uu-travel.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор