Річки
Церква Успіння Пр. Богородиці 1920
Церква на карті.   Фото 3. 07. 2008.
Найдавніші згадки про місцеву церкву походять з 1578 року. У 1616 році парафія отримала привілей від дідича Тшцінського. Попередня дерев`яна церква з 1716 року занепала у 1880-х рр. У 1890 році стараннями о. Івана Михальчука завершено будову нової дерев`яної церкви, яку провели Григорій Теловець та Дмитро Пончек і Іван Дацко.

Церкву прикрасив олійним живописом Фелікс Заблоцький. Вона згоріла під час першої світової війни. У 1920 році на її місці звели існуючу церкву, яка по другій світовій війні стояла зачиненою до 1989 року. У 1983 році в ній влаштували сільський краєзнавчий музей. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стара церква стоїть у центрі села, на високому підвищенні в оточенні дерев, поблизу дороги. Тризрубна безверха приземиста будівля. Складається з трьох прямокутних об'ємів -  нави в центрі, вужчого вівтаря зі сходу та незначно вужчого невеличкого присінку з заходу. До вівтаря симетрично прибудовані ризниці. Стіни будівлі вертикально шальовані дошками, посередині нави з обох сторін підперті масивними контрфорсами.

Всі приміщення вкриті двосхилими дахами. На дещо вищому гребені даху нави встановлений чотирибічний ажуровий ліхтар, завершений маківкою. На захід від церкви розташована проста дзвіниця на двох деревяних стовпах з підкосами, вкрита чотирисхилим повним дашком. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор