Жураки
Церква Успіння Пр. Богородиці 1846
Церква в селі Жураки найраніше згадується в другій половині XVI ст. Попередня до теперішньої церква позначена на карті 1783 року приблизно на місці сучасної. Наступна дерев'яна церква зведена 1846 року, через два роки освячена. Пізніше була розширена розбудовою бабинця. Форма верху церкви, ймовірно, була змінена. Іконостас походить з 1877 року. Сьогодні церквою, яка не є пам'яткою архітектури, користується громада УГКЦ.

Розташована посеред південної частини села, яка простягається за правим берегом Бистриці-Солотвинської, близько забудови, недалеко на північ від головної дороги. Досить низька видовжена в плані хрещата споруда з одним верхом. Рівноширока захристія прибудована до вівтаря зі сходу. До бабинця з заходу прилягає також рівноширокий присінок. В західних стінах бічних рамен є додаткові входи до церкви.

Сьогодні всі стіни церкви оббиті пластиком, більшість вікон також замінили на метало-пластикові. Тим же матеріалом оббили стіни дерев'яної триярусної дзвіниці, яка стоїть на південний захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд до ремонту.   Фото з www.vk.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор