Богутин
Церква Св. Івана Богослова 1846
Церква на карті. Після останнього ремонту. Фото 2013 р. А. Пуківський з www.foto-planeta.com
Церква збудована у 1846 році. У церкві колись служив греко-католицьким священником батько майбутнього ідеолога, засновника і координатора січового руху Кирила Трильовського, який народився в Богутині в 1864 році. До другої світової війни її покровителем був відомий землевласник з Поморян Юрій граф Потоцький. Церква у користуванні громади УАПЦ.

Розташована у середній частині села, на північ від дороги, вище по схилу від забудови. Невелика хрещата в плані будівля. До квадратової в плані нави з півночі та півдня прилягають рівноширокі бокові рамена, зі сходу - вівтар, до якого з півдня прибудована ризниця, а з заходу - бабинець, до якого ведуть вхідні двері з півдня та заходу.

Стіни церкви до рівня карнизу дахів а також ризниці тиньковані розчином, вище - вертикально шальовані дошками і лиштвами. Середхрестя нави завершує низький світловий восьмерик оббитий бляхою, вкритий банею з прозорим ліхтарем і маківкою. На схід від церкви знаходиться деревяна одноярусна дзвіниця, накрита наметовим пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото 20. 07.2008, Зоряна Макух з www.odnoklassniki.ru
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 9. 07. 2007
1990 рік.  Фото М. Жарких з www.pslava.info
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор