Завалля
Церква Св. Арх. Михайла 1850
Церква на карті.   Фото 07. 06. 2014, Ігор Пунда.
У письмовому документі 1579 року вже згадана завалівська церква. Наступна сільська дерев'яна церква, яка постала в другій половині XVIII ст., стояла трохи в іншому місці, аніж сучасна. Знищена вогнем в середині ХІХ ст. Наступного 1850 року після пожежі замість неї вибудували нову церкву з дерева, яку посвятили шість років по тому. Не відомо, чи церква була чинною в радянський час. Сьогодні належить до пам'яток архітектури місцевого значення, в користуванні громади УГКЦ.

Церкву побачите при дорозі на схід від центру села, з півдня від цвинтаря. Невелика гуцульського типу одноверха церква, в якій з півночі до вівтаря прибудована ризниця. Як правило у таких церквах є два входи: з півдня до нави і з заходу до бабинця.

На стіні церкви можете побачити пам'ятну дошку з нагоди святкування у 2006 році 150-ліття з часу освячення церкви. На дошці перелік всіх священиків, які служили в завалівській церкві з 1831 року. Верх і маківки перекриті металізованою бляхою, вікна сьогодні пластикові. Окремо стоячої дзвіниці не було - єдиний дзвін висів на тимчасовому дерев'яному каркасі.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор