Виноград
Церква Св. Миколи 1849
Про церкву у Винограді найраніша згадка датована XVI століттям. Наприкінці XVII ст. постала нова дерев'яна церква. На початку ХІХ ст. громада збудувала наступну церкву з дерева, яка вже в середині цього ж століття згоріла. У 1849 році замість неї звели дерев'яну церкву, яка стоїть сьогодні. Була парафіяльною. Зачинена в радянський період. Знову служить православній громаді з 1989 року. Занесена до пам'яток архітектури місцевого значення.

Церкву побачите в центральній частині села, недалеко головної дороги і греко-католицького храму. Значно видовжена в плані гуцульського типу хрещата одноверха святиня. По осі церкви зі сходу до вівтаря прилягає захристія, а з заходу до бабинця - великий присінок з двома вхідними дверима. Крім цього з півночі до вівтаря прибудована ризниця. Під опасанням стіни шальовані горизонтально фальшбрусом, над опасанням оббиті карбованою бляхою.

Дерев"яна триярусна дзвіниця, зовнішні стіни якої суцільно під бляхою, збереглася з північного заходу від церкви. На прицерковній території також є сучасна мурована каплиця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 13. 07. 2014, Ігор Пунда.
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор