Новошин
Церква Св. Василя Великого 1850
Існуюча деревяна церква зведена в 1850 році. В історії церкви також фігурує дата 1886 рік. Ще одну дату "1880" можна побачити у вигляді накладних металевих цифр на фронтоні бабинця. Церква була дочірньою до матірної церкви у Велдіжі (тепер с. Шевченкове, за 2 км. від Новошина - моя прим.). Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Стоїть при дорозі в південно східній частині Новошина, біля сучасної мурованої церкви, напроти цвинтара. Вхід на прицерковну територію через муровану з білої цегли стінну двоярусну надбрамну дзвіницю. Церква тризрубна безверха, в якої нава незначно ширша від бабинця і вівтаря. На довжину стін вівтаря з півночі і півдня прибудовані ризниці. Подібні прибудови існують при північній і південній стінах бабинця (у південній є бічний вхід).

Головний вхід через прямокутної форми вужчий присінок, прибудований по осі церкви до бабинця. Він розриває піддашшя, яке опоясує церкву. По зовнішньому ремонті стіни церкви оббили горизонтально і вертикально горбилем. Вікна тепер пластикові. Посередині гребеня двосхилого даху нави поставили грушасту маківку. На подвір'ї збереглися нечисленні хрести, побілені вапном.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор