Виноград
Церква Чуда Св. Арх. Михайла 1875
Церква, яка сьогодні збереглася в селі Виноград (стара назва - Виноград-Пільний), зведена у 1873 році, ймовірно, замість попередньої деревяної церкви з XVIII ст., освячена 1875 року (за іншими даними - в 1873 році). Розписана і оновлена в 1898 і 1985 роках. Була парафіяльною. Тепер в користуванні православної громади.

Розташована в західній частині села, недалеко головної дороги, скраю великої рівної ділянки, яку оточує кам'яний мур. На прицерковній території побачите муровану каплицю і довгий ряд хрестів. Церква тризрубна, до вівтаря з півночі прибудована ризниця. Присінок відсутній. Крім західних дверей до бабинця є бічний вхід з півдня до нави. Будівлю традиційно оточує широке піддашшя. Стіни під опасанням все ще з відкритих брусів зрубів, над опасанням, очевидно, у 1990-х роках, оббили бляхою.

Вікна в стінах церкви замінили пластиковими. Світловий восьмерик нави вкритий наметовим верхом, який вінчає ліхтар з маківкою. Менші восьмерики на трисхилих дахах бабинця і вівтаря мають аналогічне завершення. На північний схід від церкви збереглася невелика дерев'яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, другий ярус якої восьмибічний, завершений як і верхи церкви. 

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконосас церкви.  Фото ? р. з www.kolomija.com