Кваси
Церква Різдва Пр. Богородиці 1860
Збережена сьогодні дерев"яна церква зведена за деякими даними у 1860 році, можливо, замість давнішої невеличкої церковці з другої половини XVIII ст. На початку 1930-х років, ймовірно, перебудована. Не відомо чи була чинною в радянський період. Ймовірно, церквою деякий час з 1990 року користувалася греко-католицька(?) громада Квасів.

Давня церква стоїть на південь від центру села, з заходу при головній дорозі, в оточенні старих дерев, біля нового храму. Вівтарем орієнтована до північного заходу, а головним входом на дорогу. Складається з наближеної до прямокутника в плані нави, до якої по осі прибудований вужчий невеличкий вівтар. До вівтаря з півдня прибудована ризниця.

На краю даху, який вкриває наву, традиційно влаштована квадратова в плані вежа-дзвіниця. Всі зовнішні стіни церкви оббиті бляхою. З північного входу близько від церкви розташована будівля, стіни якої оббиті залізом (як і церкви), вкрита чотирисхилим наметовим дахом. Ймовірно, це - дзвіниця. Біля церкви збереглися старі поховання. Поруч старої громада збудувала новий храм і дзвіницю.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рахівський
район
___

Закарпатська
область
___

Церква на карті.   Фото 24. 07. 2015, Олександр Бендерський.
Вигляд до 1931 року.  Фото з "Замки та Храми України".
Вигляд після 1931 року.   Фрагмент мадярської поштівки з www.levelezolap.hu
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор