Видинів
Церква Успіння Пр. Богородиці 1842
Ще в XVI ст. згадується церква у Видинові. Наступна згадка датована серединою XVII ст. Нова дерев'яна церква постала тут, ймовірно, на початку XVIII ст. Вона стояла там, де й теперішня (згідно карти 1783 року). Ця церква згоріла у 1841 році. Вже наступного 1842 року коштом громади збудували наступну церкву з дерева, яку освятили у 1843 році.

Була парафіяльною. Розбудована на початку ХХ ст. В радянський період стояла зачиненою. Повністю відновлена зовні і всередині у 1989 році. В наш час пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні православної і греко-католицької громад(?).

Церква розташовується в центральній частині Видинова, біля сільської дороги і забудови. Вхід на прицерковну територію через муровану надбрамну конструкцію з розмальваними на релігійну тематику стінами. Церква видовжена в плані (через розбудову бабинця), хрещата з короткими бічними раменами, одноверха. При вівтарі збудовані ризниці.

Є бічні входи до церкви з півдня до нави і бабинця. Більша половина стін під опасанням оббита невстановленим матеріалом (можливо, пластиком). У 2013 році святкували 170-ліття з часу освячення церкви - очевидно, до цієї дати верх і маківки на церкві перекрили "позолоченою" бляхою, вікна замінили пластиковими.

З півдня від церкви стоїть широка приземиста дерев'яна двоярусна дзвіниця. Не відомо чи нею користуються, адже на церковному подвір'ї встановили металевий каркас, на якому висить один дзвін.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор