Мала Тур'я
Церква Покрова Пр. Богородиці 1843
Церква походить з 1843 р. Спочатку була дочірньою до матірної (парафіяльної) церкви в м. Долина, потім до церкви в с. Рахиня. Після пожежі повністю відновлена в 1989 р. - очевидно, з того часу церква отримала існуючий вигляд. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УПЦ КП. Не діюча, адже в селі є новий мурований храм.

Стара церква збереглася на схід від центральної частини села, недалеко забудови, на північ від цвинтара. Маленька тризрубна будівля, вівтар якої розвернутий до північного сходу. Нава і бабинець однакової ширини. До нави прибудований вужчий вівтар з обидвох боків до якого прилягають невеликі ризниці. Церква оточена піддашшям, яка при південній стіні бабинця розриває двосхилий дашок на деревяних стовпах над головним входом (бічний - у східній стіні бабинця).

Стіни церкви вертикально оббиті дошками. На стінах під опасанням можна побачити образи. Четверик на два заломи вкритий чотирисхилим дашком завершує наву. Недалеко церкви за дзвіницю служить проста металева конструкція, під дахом якої висять два дзвони - більший і менший.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор