Делятин
Церква Різдва Пр. Богородиці 1782
Церква на карті.   Фото 27. 07. 2014, Ігор Пунда.
У 1680 році в Делятині вперше в документальних джерелах згадується місцева церква, правда під іншим титулом, аніж сьогодні. В першій половині XVIII ст. в поселенні вже існувало дві церкви. На місці попередньої дерев'яної церкви під титулом Різдва Пр. Богородиці у 1782 році збудована нова, також дерев'яна (на охоронній таблиці на стіні церкви вказаний 1620-й рік). Розширена наприкінці ХІХ ст. Була парафіяльною. Включена до переліку пам'яток архітектури національного значення, в користуванні громади УГКЦ.

Розташована недалеко на захід від центру селища, на підвищенні, в оточенні дерев. Хрещата і видовжена в плані одноверха святиня, до вівтаря якої з усіх сторін зробили прибудови: з півночі та півдня - ризниці, зі сходу - трохи ширша захристія. До церкви ведуть три входи: з заходу до бабинця і з півдня і півночі до бічних рамен нави (оригінальні дерев'яні двері).

Вікна в стінах церкви замінили пластиковими. З південного сходу від церкви збереглася дерев'яна дзвіниця на два яруси, зведена у 1785 році (згідно даних на охоронній таблиці). На прицерковній території також стоїть невеликий старий будиночок і оригінальне давнє розп'яття з дерева.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Загальний вигляд.   Фото на початку 2014 р., Андрій Витвицький.
Вигляд церкви у 1920-х - 1930-х роках.   Фото з www.lvivcentr.org
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор