Войнилів
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1912
Церква на карті.   Фото 10. 08. 2014, Ігор Пунда.
Вперше про церкву в поселенні під назвою "Сільце" згадано далекого 1680 року. Попередня до існуючої дерев'яна церква постала тут в 1739 році. Її доля не відома. Теперішня дерев’яна церква «побудована і освячена 30 червня 1912 року» (згідно з написом на пам’ятній таблиці на стіні церкви). Не відомо чи була чинною в радянський період. В наш час у користуванні громадою УГКЦ, до пам'яток архітектури не належить.

Стоїть недалеко на захід від повороту до села Томашівці, 140 метрів на північний схід від давнішої дерев'яної церкви Св. Миколи. Невеличких розмірів хрещата в плані одноверха церква, в якій до гранчастого вівтаря з обидвох сторін прилягають ризниці. Крім головного входу до бабинця є бічний з заходу до нави. Піддашшя, яке опоясує церкву, підтримують профільовані випусти вінців зрубів.

Під час останнього зовнішнього ремонту вікна в церкві замінили пластиковими, дахи і піддашшя перекрили новою бляхою, восьмерик, верх і маківки оббили булатом. З південного сходу від церкви стоїть маленька дерев'яна двоярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор