Павлівка
Церква Найсвятішого Серця Христового 1912
Церква на карті.   Фото 12. 04. 2014, Ігор Пунда.
В цьому великому селі, яке розділене трасою на дві частини - долішню і горішню, існують відповідно дві церкви з дерева. Зараз мова про церкву, яка збереглася в частині села, яке давніше називали Павельче Горішнє, Павельче Мале.

Відомо, що перша церква в цій частині села була збудована в середині XVIII ст. Замість неї у 1912 році зведена нова дерев'яна церква. Була парохіяльною. Була чинною весь радянський період. Сьогодні повністю відремонтована святиня в користуванні греко-католицької громади.

Церква стоїть на краю стрімкого берега потоку посеред горішньої частини Павлівки, недалеко забудови. Невелика святиня, хрещата в плані, одноверха. Рівноширока захристія прилягає зі сходу до вівтаря. Присінок відсутній. Бічний вхід до церкви в західній стіні південного рамена нави.

Тепер, після тотального зовнішнього ремонту (ймовірно, проведеного до сотої річниці з часу зведення церкви), святиня виглядає як новозбудована - стіни споруди суцільно ошальовані фальшбрусом, дахи і піддашшя перекриті маталочерепицею, верх і маківки - металізованою бляхою (булатом). З півдня від церкви стоїть дерев'яна триярусна дзвіниця, зовні ремонтована як і церква.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор