Великий Ключів
Церква Св. Параскеви 1865
Відомо, що в цьому селі церква існувала вже на початку XVI ст. Громада замість старої церкви на початку XVIII ст. збудувала нову церкву, з дерева. Очевидно, ця церква стала жертвою вогню, бо наприкінці XVIII ст. постала наступна дерев'яна церква, яка проіснувала до 1861 року, коли згоріла.

Вже за чотри роки була збудована сучасна дерев'яна церква, яка цього ж року (1865-го) була посвячена. Незабаром у ній встановили іконостас, а у 1880-х роках стіни і дахи покрили бляхою. В наш час церква в користуванні православної громади. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Дерев'яну церкву зможете побачити в центрі села, на захід від цвинтаря. Довжелезна хрещата в плані триверха святиня, яка стала такою після розбудови бабинця і прибудови до вівтаря рівноширокої захристії. Крім того, з заходу до бабинця і з півдня до нави прибудовані зашклені ганки. Як часто є на Прикарпатті, стіни над опасанням суцільно оббиті карбованою бляхою.

Маківки церкви вінчають оригінальні ковані хрести. На північний схід від церкви збереглася дерев'яна дзвіниця на три яруси, з прибудовою до першого ярусу. Більша половина зовнішніх стін дзвіниці під бляхою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Фрагмент інтер'єру церкви.  Фото ? р. з www.kolomija.com