На карті села з 1783 року церкви не позначено. Очевидно, перша сільська дерев'яна церква постала у 1795 році. Наступна, також дерев'яна церква, збудована у 1861 році. Через три роки освячена. Була філіяльною парафіяльної церкви в селі Тюдові. Цікаво, що сьогодні церква розташована якраз на території Тюдова.

Радянська влада два рази хотіла закрити церкву, але безуспішно. Ремонтована в 1970-х роках. 27 вересня 2009 року святкували 145-ліття церкви, а наступного 2010-го року громада розпочала повну реконструкцію церкви з її розширенням. Церква належить до пам'яток архітектури національного значення, використовується православною громадаю села.

Сьогодні це дуже довга церква з нетиповим для цього краю силуетом. Широкі дахи, які нависають один над іншим, оциліндровані колоди зрубів, багато вікон круглої форми... Можна не згадувати про надмір блискучої бляхи.

Навіть після реконструкції церква все ж хращата в плані з одним верхом і багатьма маківками на гребенях дахів. До святині ведуть два входи: з заходу і з півдня. На північний захід від церкви є дві дзвіниці: стара дерев'яна з 1861 року і нова мурована двоярусна.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Малий Рожин
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Різдва Св. Івана Хрестителя 1861
Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.
Церква до перебудови. Фото ? року з www.velokosiv.if.ua