Тисмениця
Церква Різдва Пр. Богородиці 1715
Церква на карті.   Фото 26. 04. 2014, Ігор Пунда.
Ймовірно, на місці міської церкви Успення Пр. Богородиці у 1715 році звели нову церкву Різдва Пр. Богородиці коштом Єлени Велиґурської та ігумена Іллі Юроца. Правда, на пам'ятній таблиці на стіні церкви вказано, що церква колишня монастирська: "Церква Різдва Причистої Діви Марії збудована 1736 році на території монастиря. Фундаторка пані грабіна Єлена Велигурська. За настоятеля монастиря ігумена Ілії".

Відомо, що монастир був ліувідований у 1744 році - з того часу церква стала міською. Існуюча сьогодні дерев'яна церква розписана в кінці ХІХ ст. Іконостас походить з XVIII ст. Тепер церква - пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні православної громади.

Розташовується на північ від центру міста, біля лівого берега р. Ворона, на просторій ділянці між забудовою. Церква сприймається трохи незвично, адже її стіни бабинця, бічних рамен нави і вівтаря мають зрізані кути. До вівтаря з півночі і півдня прилягають великі ризниці, до бабинця з заходу - великий присінок. Також можна звернути увагу на те, що дахи вівтаря, бабинця і бічних рамен п'ятисхилі, завершені маківками грушастої форми.

Тепер стіни церкви суцільно оббиті фальшбрусом, покриття дахів замінили новою бляхою. Чималих розмірів, колись надбрамна, дерев'яна триярусна дзвіниця з 1751 року збереглася на захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Іконостас.  Фото Тараса Дутки з www.kultura-tsm.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор