У Трачі перша в історії села церква зведена щойно наприкінці XVIII ст. Замість неї в середині XIX ст. громада збудувала наступну також дерев'яну церкву. Нова церква гуцульського типу, яка збереглася в наш час, постала у 1909 році. Була філіяльною парафіяльної церкви в Дебеславцях.

Відновлена на початку 1990-х років. З того часу зовнішній вигляд церкви суттєво не змінився. Святиня не належить до пам'яток архітектури. В користуванні православної(?) громади Трача. На південній околиці села, на цвинтарі, стоїть невелика деревяна церква-каплиця, збудована, ймовірно, після 1989 року.

Стара церква стоїть в західній частині села, біля цвинтаря, під лісом. Хрещата в плані одноверха, зовні виглядає давно не ремонтованою (станом на середину 2014 року). Цікаво, що вхід з заходу до бабинця тут бічний, а головний вхід - з півдня до нави.

Також цікаво, що захристія тут прибудована до вівтаря не по осі церкви, а збоку, з північної сторони. Традиційно стіни над опасанням під бляхою. Дерев'яна триярусна дзвіниця розташовується з північного заходу від церкви, ближче до цвинтаря.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.  

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Трач
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Різдва Пр. Богородиці
1909
Фото 15. 06. 2014, Ігор Пунда.