Будилів
Церква Св. Арх. Михайла 1862
Теперішню деревяну церкву в Будилові збудували 1862 року (за іншими даними - у 1874 р.), освятили 1864 року. Парохом був о. Матвій Лукашевич. На південній стіні восьмерика нави накладні цифри показують дві дати: "1862-2002". 21 листопада 2012 р. урочисто відсвяткували 150-ліття церкви. Біля церкви збереглася могила о. Йосифа Трильовського (1836-1912). Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

У південній частині Будилова, при дорозі, між забудовою, в оточенні смерек, недалеко цвинтара розташована місцева деревяна святиня. Будівля має три зруби (нава виразно ширша) і три верхи. До вівтаря зі сходу прилягає рівноширока захристія, до нави з півдня і до бабинця з заходу прибудовані рівноширокі зашклені ганки. Церкву оточує широке піддашшя, яке навколо бабинця переходить в опасання.

Під опасанням стіни зберегли з відкритих брусів зрубів, над опасанням стіни оббили бляхою з художньою чеканкою. Маківки з ліхтарями вінчають восьмибічні верхи посаджені на світлові восьмерики вівтаря, нави і бабинця. З південного заходу від церкви існують дві дзвіниці: з металевого каркасу, на якому вгорі висить невеликий дзвін і поруч деревяна квадратова в плані триярусна, вкрита восьмибічним наметовим верхом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Фрагмент іконостасу.  Фото 2012 р. з www.cerkva-snt.at.ua.
Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор