Темирівці
Церква Різдва Христового 1860
Парафіяльна деревяна церква в селі Темирівці збудована в 1860 р. (або в 1868 р.), коли священиком був о. Євстахій Лукашовський. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Будівля знаходиться на рівній ділянці посеред села, біля житлової забудови. Тризрубна одноверха. Квадратові в плані зруби вівтаря, нави (ширший зруб) і бабинця розташовані по осі схід-захід. Ризниці прибудовані до вівтаря з півночі і півдня. До бабинця по осі церкви прилягає невеликий квадратовий присінок. Піддашшя, яке опоясує церкву, опирається на масивні випусти вінців зрубів. Відкриті фарбовані бруси зрубу це - стіни під опасанням і ризниць (присінок шальований вертикально дошками і лиштвами), а над опасанням - вже оббиті пластиком (до ремонту були шальовані як на присінку.

В 2009 р. на стінах вже був пластик, а дахи перекриті новою бляхою).  Маківка з ліхтарем вінчають неметовий верх, який вкриває світловий восьмерик, посаджений на четверик нави з одним заломом. Такі ж маківки як на ліхтарі нави, підкреслюють гребені двосхилих причілкових дахів бабинця і вівтаря. Деревяна квадратова в плані триярусна (третій ярус - восьмибічний) дзвіниця, вкрита наметовим дахом, розташована з південно східної сторони від церкви. Її другий і третій яруси оббиті пластиком (в 2009 р. були шальовані вертикально дошками і лиштвами).

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

План церкви у 2001 році.   Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор