Надвірна
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1835
Церква на карті.   Фото 19. 01. 2019 р., Ігор Пунда.
Найдавніша згадка про надвірнянську церкву датована 1644 роком. В той час церква була під титулом Різдва Христового. Через 36 років в містечку вже стояли дві церкви, а на початку XVIII ст. відзначені три церкви.

Нинішня дерев’яна церква Покрови Пр. Богородиці збудована майстром Михайлом Момотом у 1835 році. Посвячена у 1840 році. Була філіяльною парафіяльної церкви Благовіщення в Надвірній. Після 1989 року переосвячена громадою УГКЦ на Воздвиження Чесного Хреста. Зовні тотально відремонтована, ймовірно, в другій половині 2010-х років.

Церкву побачите в центрі містечка, біля вулиці Княгині Ольги. Гуцульського типу одноверха святиня, вівтарем орієнтована до північного сходу. Має тільки одну прибудову - захристію при східній стіні вівтаря. Неймовірно, але на церкві до останнього ремонту не було жодних сучасних матеріялів - стіни над опасанням і причілки були під гонтами. Тепер зовні стіни ошалбовані блок-гаузом (фальшбрусом), вікна пластикові, верх, дахи і піддашшя покриті блискучою бляхою.

На надпоріжнику одних з вхідних дверей до церкви збереглися давні різьблені написи. З південного заходу від церкви стоїть дерев'яна дзвіниця, стіни другого і третього ярусу якої були оббиті гонтами.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви у 1933 році.  Фото: H. Poddebski, www.kresy.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
До ремонту.   Фото 27. 07. 2014, Ігор Пунда.