Катеринівка
Церква Св. Юрія 1930
В цьому селі, яке раніше було містечком під назвою Катеринбург, що постало на місці давнього поселення Вербиці, у 1787 році коштом парафіян збудували нову церкву, яку посвятили на Св. Ап. Івана Богослова. Приписана до парафіяльної церкви в с. Підгайці. На початку 1890-х років це була "цегляна в дерев'яній основі церква, з дерев'яною дзвіницею, стара".

Ймовірно, на її місці протягом 1924-1930 років постала наступна церква, дерев'яна, яка збереглася до тепер і має назву Св. Юрія (Георгія) Побідоносця. Відомо, що у 2015 році за церкву розгорівся конфлікт між значно більшою громадою УПЦ КП і тими, хто залишився вірним УПЦ МП. Дерев'яну церкву передали в користування православній громаді київського патріархату.

Розташована в південній частині Катеринівки, в кінці вулиці, недалеко на північ від цвинтаря. Церква невеликих розмірів, на кам'яному фундаменті, в плані утворює хрест з укороченими бічними раменами, завершена одним верхом. З півночі до нави є додатковий вхід. До вівтаря з півдня прибудована ризниця, західний фасад церкви завершує дерев'яна двоярусна дзвіниця, трішки вища від восьмерика нави. Зовні церква частково відремонтована, тільки стіни вимагають нового фарбування.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кременецький
район
___

Тернопільська
область
___

Церква на карті.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
З півдня.  Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор