Корчин
Церква Успіння Пр. Богородиці 1821
Церква на карті.  Фото 10. 03. 2010
Дерев'яна церква стоїть в оточенні дерев на північній околиці села, на захід від новозбудованого мурованого храму. Найдавніший дерев'яний храм в Корчині згадується у візитації холмсько-белзького єпископа Максиміліана Рилла у 1778 р. В кінці XVIII ст. збудовали нову тризрубну триверху церкву, яка, ймовірно, згоріла у 1810-х рр. У 1813-1819 рр. постала існуюча дерев'яна церква, реставрована у 1879 р. Згідно Шематизму Перемиської Єпархії з 1879 р. в дочірній греко-католицькій парафії в Корчині було 774 вірних.

По другій світовій війні весь час чинна. Церква малочисельної православної громади згоріла у 1936 р. Будівля святині тризрубна, бабинець від заходу має прибудований рівноширокий присінок, над центральними дверима якого висить образ Воскресення (від попередньої назви церкви?), до вівтаря симетрично прибудовані ризниці. До тієї, що з півночі, ще примурували котельню (її видає високий комин), в результаті накриття ризниці підняли до рівня карнизу даху над вівтарем. Церква має піддашшя, яке з півночі переходить у покриття ризниці.

Стіни оббиті, як розумію, фарбованими листами ДВП, вікна немовби поставили з житлового будинку. До речі, з півночі є лише одне вікно (у котельні та восьмерику нави не в рахунок). Низький світловий восьмерик над навою накритий шоломовою банею з традиційним ліхтарем і маківкою. Напроти церкви стоїть приземиста двоярусна дерев'яна дзвіниця на цегляному підмурівку.

Нижній ярус набагато ширший, з півночі над ним є закритий виступ, верхній ярус накритий наметовим дахом, під яким є арочні голосники. Біля церкви є маленька дерев'яна будівля (можливо, закрита каплиця), а також трираменний дерев'яний хрест, поставлений з нагоди тисячоліття християнства в Україні. У східній частині Корчина, на цвинтарі, збереглася дерев'яна цвинтарна каплиця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор