Церківна
Церква Св. Параскеви 1807
Перша церква в селі, за розповідями, була розташована за селом на місці теперішнього цвинтара. Існуюча церква у селі походить з 1807 року. Була парафіяльною. Канонічна візитація церкви проведена в 1909 р. Була наділена відпустом від св. Римського престолу. За 100 м. на південь від старої церкви громада звела новий мурований храм Різдва Пр. Богородиці. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Село з такою назвою має аж дві церкви. Стара збереглася в центрі села, при дорозі, напроти забудови на схилі. Один верх, три зруби, стіни без пластику і сучасної бляхи, маленький зашклений ганок при західній стіні бабинця, невеличкі віконечка у стінах церкви... Можливо, широкі карнизи додають церкві деякої монументальності.

Дерев'яна двоярусна дзвіниця розташована з північного заходу від церкви, якраз при дорозі. Оскільки зі сторони дороги є двері, то колись через них входили на прицерковну територію. Хоч церква зовні в нормальному стані, так виглядає, що нею постійно не користуються.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочолий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор