Драгомирчани
Церква Св. Миколи 1923
У другій половині XVII ст. вже є згадка про церкву в Драгомирчанах. У наступному столітті приблизно на місці сучасної також стояла церква, позначена на карті 1783 року. Замість неї на початку ХІХ ст. збудували наступну дерев'яну церкву. Вона згоріла під час Першої світової війни.

Тимчасову церкву-каплицю, також з дерева, громада звела у 1923 році там же, де була знищена святиня. Церква-каплиця була філіяльною парафіяльної церкви в Крихівцях. Новий іконостас освятили у 2014 році. Тепер церковця - пам'ятка архітектури місцевого значення (охоронний № 974-М), в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть на північний захід від центру Драгомирчан, при дорозі, біля забудови. Церква хрещата в плані, має один маленький верх. Виглядає непропорційною. До святині ведуть два входи - з півдня і заходу.

Зовнішні стіни церкви по останньому ремонті суцільно ошальовані фальшбрусом. З північного заходу від церкви існує маленька одноярусна дзвіниця на високому фундаменті. В центрі населеного пункту драгомирчани збудували новий мурований храм.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор