Снятин-Кулачин
Церква Св. Івана Богослова 1912
В колишньому селі Кулачин, яке сьогодні є частиною міста Снятин, перша дерев'яна церква постала у 1830 році. Наступна зведена на її місці у 1912 році. Через два роки дахи церкви покрили бляхою. У 2012 році православна громада святкувала 100-ліття церкви, яка належить до пам"яток архітектури місцевого значення.

Церква стоїть на східній околиці Кулачина, при дорозі, на підвищенні. В плані утворює хрест з короткими бічними раменами. Дещо нетиповою виглядає велика баня з масивним ліхтарем. Вівтарем орієнтована до південного сходу. З півночі до вівтаря прилягає ризниця.

В невеликій церкві до нави ведуть два входи: з півдня і з заходу. Зовні церква відремонтована сучасними матеріялами, тільки стіни під опасанням залишили оригінальними. Дзвіниця дерев'яна триярусна новозбудована замість старої дерев'яної, розташована на захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор