Рибне
Церква Св. Дмитра 1870
Вперше церква під титулом Преображення в цьому селі згадана в 1680 році. В середині XVIII ст. замість неї збудували наступну дерев'яну церкву, яку в 1870 році замінила нова церква, яка стоїть сьогодні. Була парафіяльною. Іконостас до церкви намальований у 1875 році. На зламі 1980 - 1990-х років церква переосвячена на Св. Дмитра. Православна громада у 2014 році закінчила зовнішній ремонт пам'ятки архітектури місцевого значення.

Рибненська церква розташована в південній частині села, між головною дорогою і лівим берегом Черемоша, навпроти цвинтаря. Церква нетипова для цього району, адже не хрещата в плані, а тризрубна і завершена трьома верхами, а не одним. Її вівтар орієнтований до північного сходу. По осі церкви до вівтаря прибудували рівношироку захристію, а до бабинця - також рівноширокий ганок, стіни якого оббили пластиком.

На сьогодні дахи церкви (крім піддашшя), четверика, восьмерики і верхи оббили блискучою бляхою, яка різко контрастує зі старою бляхою стін над опасанням і піддашшя. Дерев’яна дзвіниця на два яруси з 1878 року розташована зі сходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.  

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.
Косівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор