Рожнівська дерев'яна церква під титулом Різдва Пр. Богородиці згадується в 1680 році. Замість цієї церкви на початку XVIII ст. збудована наступна церква з дерева. Вже в кінці цього ж століття її замінила наступна церква. Нинішня дерев'яна церква вибудувана у 1869 році. Була парафіяльною.

Наново посвячена у 1900 році. Наділена відпустом у день Св. великомученика Йосафата. Пам’ятна таблиця на стіні церкви подає, що тут у 1986-1987 рр. служив о. Василь Романюк, майбутній патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир. Церква, яка належить до пам'яток архітектури національного значення, сьогодні в користуванні православної громади.

Розташована в північно східній частині Рожнева, в районі Підгір'я (Підгора), на цвинтарі, напроти забудови. Чималих розмірів видовжена в плані п'ятиверха святиня, в якій рівноширокі захристія і зашклені ганки прибудовані до церкви відповідно зі сходу, з півдня і заходу.

Західний ганок прилягає до прибудованого до бабинця присінку. Звичайно, як і майже в усіх дерев'яних церквах цього району, стіни над опасанням і восьмерик під карбованою бляхою. Дерев’яна триярусна дзвіниця, збудована одночасно з церквою, стоїть з південного заходу від неї.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Рожнів-Підгір'я
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Різдва Пр. Богородиці
1869
Фото 7. 06. 2014, Ігор Пунда.
Вигляд у 1935 році. Акварель. З www.allegro.pl