Про існування в селі двох дерев'яних церков згадано в другій половині XVI ст. В актах візитації 1740 року в Рожневі зазначено вже чотири церкви! Збережена сьогодні дерев'яна церква під титулом Преображення постала у 1833 році (посвячена у 1851 році) на місці попередньої також дерев'яної церкви з початку XVIII ст.

Була філіяльною парафіяльної церкви Різдва Пр. Богородиці в цьому ж селі. Цікаво, що на блясі стіни ганку викарбувано, що церква збудована у 1841 році і відбудована громадою села у 1990 році. Сьогодні пам'ятка архітектури національного значення. В користуванні громади УГКЦ.

Стоїть в центрі села (район Чаплинці), з півдня від дороги до Косова, на старому цвинтарі. Все та ж конструкція і кількість верхів як в більшості церков з дерева в районі, також з заходу і півдня до церкви прибудовані чималих розмірів зашклені ганки (особливо з півдня).

Вікна в стінах церкви тепер з пластику. До вівтаря з двох сторін прилягають ризниці. Зі сходу від церкви збудована мурована надбрамна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Рожнів-Чаплинці
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Преображення Господнього 1833
Фото 7. 06. 2014, Ігор Пунда.