Яворів
Церква Богоявлення Господнього 1833
Церкву збудували у 1833 році. Згадана в документах у 1891 року як дочірня до матірної церкви в сусідньому селі Солуків. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Приблизно за 10 м. на південь від старої церкви триває будова нової невеликої мурованої церкви. Церква у користуванні громади УГКЦ.

В центрі Яворова вже є одна церква. Інша громада в недалекому часі матиме дві церкви. Старою деревяною, яку щедро оббили пластиком від землі аж до верху, колись перестануть користуватися. Але це буде колись. А церква нехай і малих розмірів, але має бути стара.

Як показник - вхід до бабинця не з заходу, а з півдня. Вікон небагато (з північної сторони тільки в стінах нави). Світловий восьмерик нави посаджений на високий четверик з одним заломом. Недалеко від церкви, з північного сходу є невелика деревяна двоярусна дзвіниця, стіни якої, як і церкви, також запакували у пластик. 

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор