Рогатин
Церква Св. Духа XVI ст.
Вперше священик передміської церкви на Новому Місті згадується у документах 1564 р. Існуюча, одна з найстаріших в Україні деревяна церква часто датувалася по різному - ХІІ ст, 1481 р., 1562 р., 1567 р. Останньо в науковій літературі утвердилася дата, відчитана на внутрішній північній стіні нави мистецтвознавцем Володимиром Вуйциком - 1598 рік.

У 1650 р. стараннями церковного братства в храмі встановлено прекрасний ренесансовий іконостас, що є однією з найцінніших памяток українського мистецтва. Якийсь ремонт церкви здійснено 1675 року. Церква ремонтована у 1895 р. Нагляд за її реставрацією здійснював львівський архітектор Михайло Ковальчук. Реставрацію іконостаса 1895 р. здійснив маляр Юліан Маркевич. Ще перед тим, у 1885 р, іконостас експонувався на археологічній виставці у Львові.

Невелику перебудову зі зміною форми маківки нави та форми даху вівтаря здійснено на початку ХХ ст. Гонтові дахи церкви ремонтовано у 1941 та 1949 рр. У 1980-1982 рр. здійснено реставрацію церкви під керівництвом архітектора Івана Могитича. Іконостас реставрований у 1980-1981 рр. З 1983 р. у церкві відкрито філію Івано-Франківського художнього музею.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас.   Фото 2009 р., Сергій Клименко з www. klymenko.data-tec.net.
Вигляд на поч. ХХ ст.   Фото з www.akpool.de
Цей же ракурс. 1910-і роки.   Фото з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
Ймовірно, 1930-і роки.   Фото від Robert Erik з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор