Воля-Висоцька
Церква Св. Арх. Михайла 1598
Церква на карті.   Фото 12.10. 2006.
Датується за написом на одвірку західних дверей (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Р. Б. 1598"), хоча більшість джерел датує її помилково 1698 р. У 1889 р. розширено бабинець і розписано церкву. В 1891 р. до вівтаря добудували захристію. Іконостас походить з двох періодів: 1655 р. - намісні ікони та празничковий ряд невідомих малярів та 1688-1689 рр. - апостольський ряд і дияконські врата пензля відомого маляра Івана Рутковича.

Під час реставрації іконостасу у 1992 р. на східній стіні нави виявлено настінні розписи 1611 р., що є одними з найдавніших в дерев`яних церквах України. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Дерев`яна церква розташована біля траси Львів - Рава-Руська, біля цвинтаря. Збудована з модринового дерева тризрубна одноверха, розмірами 19,9 м. х 8,7 м. Складається з меншого квадратового зрубу вівтаря, ширшої квадратової нави та рівноширокого їй прямокутного бабинця, розташованих по осі схід-захід. До вівтаря з півдня прилягає прямокутна захристія, а до бабинця з заходу - рівноширокий присінок. Оточена піддашшям, яке опирається на випусти вінців зрубів. Стіни підопасання складаються з відкритих брусів зрубу, надопасання - кожуховані гонтами.

Четвериковий верх нави з одним заломом вкритий пірамідальним чотирисхилим дахом, завершеним восьмибічним світловим ліхтарем з маківкою. Над бабинцем - трисхилий дах, над вівтарем - двосхилий причілковий. Їх гребені вінчають невеликі ліхтарі з маківками, встановлені при ремонті у 1992 р. Тоді ж гонтове покриття дахів замінили бляхою. На схід від церкви знаходиться дерев`яна, двоярусна стовпова дзвінниця розмірами 4,9 м. х 4,9 м., вкрита наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
Вид на іконостас.  Фото Т. Позняк, 2011 р., з www.ua.sobieski. lubaczow.com.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Церква і дзвіниця в 1942 році.  Фото з www.ebay.de
Після реставрації. Фото 1986 р., Володимир Ольхом'як з www.docplayer.pl