Перлівці
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1773
Згідно місцевих переказів, деревяну церкву в розібраному вигляді доправили невідомо звідки по Дністрі і, ймовірно, в 1773 р. склали на існуючому місці. Була філіальною до парафіяльної церкви в Сивці-Войнилівській. У 1947 р. гонтове покриття дахів замінили новим. У 1955 р. громада села зробила невеликий ремонт церкви. У 1963 р. радянська влада закрила церкву і перетворила на склад. Після капітального ремонту в 1989 році (гонтове покриття дахів замінили бляшаним), відкрита у вересні цього ж року. Інші дані свідчать, що на початку 1990-х років церкву перебудували. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церковця розташована посеред села, біля вулиці і забудови, за 170 м. на захід від головної дороги. Раніше була оточена деревами. Невелика тризрубна одноверха. Складається з ширшої квадратової нави, до якої зі сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар з ризницею при північній стіні, а з заходу - наближений до квадрату бабинець. Піддашшя, яке оточує церкву, опирається на профільовані випусти вінців зрубу. Під опасанням стіни з фарбованих відкритих масивних брусів зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами.

На дуже поважний вік церкви вказують дві особливі деталі: вхід до церкви розміщений в південній (а не західній, як традиційно) стіні бабинця і замість входу до ризниці існує вхід до вівтаря з південної сторони. Також цікаво, що в низьких стінах надопасання бабинця немає жодного вікна - єдине зробили на західному схилі даху. Низький сліпий восьмерик нави вкритий наметовим верхом, який вінчає ліхтар з маківкою. Гребені трисхилого даху бабинця і двосхилого причілкового вівтаря прикрашають грушасті маківки. На захід від церкви збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця з широким піддашшям, вкрита пірамідальним дахом з маківкою на вершині.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви в серпні 1969 року. Автор фото Михайло Бублинський з www.foto-planeta.com.
Вид на іконостас. Прінтскрін з відео сюжету ТРК "РАЙ" www.trkrai.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор