Конюшки
Церква Св. Арх. Михайла 1773
Церква на карті.  Фото 26. 05. 2008
Дерев`яна церква стоїть на схилі західної околиці села. Її у яскраво-жовтому кольорі я побачив ще перед в`їздом до села Мишлятичі. Відомо, у 1771 році парафія отримала привілей від дідича Петра Малаховського. Через два роки збудували існуючу церкву, яку відновили у 1925 році. Тоді ж встановили новий іконостас. На відміну від церков у сусідніх селах, по другій світовій війні не була зачиненою.

Будівля тризрубна, до квадратного у плані вівтаря з півночі прибудована ризниця. Гребінь даху нави завершує ліхтар з маківкою. На захід від церкви розташована дерев`яна одноярусна дзвіниця (очевидно, стара), а на схід - нова, мурована. Поруч розташований цвинтар.

Стіни дерев`яної церкви потинькували сучасним тиньком типу "короїд" і пофарбували у яскравий колір - дерев`яними у святині залишилися лише вікна. Двоє старих дерев`яних вхідних дверей замінили сучасними, покритими пластиком. Складається враження, що при ремонті парафіяни взагалі забули що вони ремонтують, головне - створити яскравий ефект.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор