Перерісль
Церква Св. Миколи 1903
Церква на карті.   Фото 27. 07. 2014, Ігор Пунда.
В цьому селі церква існувала вже у 1677 році. Замість старої дерев'яної церкви з XVII ст. у 1822 році збудували наступну дерев'яну церкву, яка згоріла. Нову церкву будували на її місці будували 12 років і посвятили у 1903 році. Була парафіяльною. Тепер це - пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні православної громади.

Церква стоїть в центральній частині села, біля школи, напроти мурованого храму УГКЦ. Одноверха, в плані утворює хрест. З обидвох сторін до вівтаря прибудовані ризниці. З заходу до бабинця прилягає маленький присінок.

Зовні церква повністю відремонтована: верх і дахи перекриті новою бляхою, стіни над опасанням ошальовані фальшбрусом, під опасанням - дерев'яною вагонкою "під ялинку". Вікна замінили металопластиковими. Дерев'яна триярусна дзвіниця розташована з півдня від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор